Facebook    

 


Krótki opis sytuacji na światowym rynku nawozów


7.10.2019

Tydzień rozpoczynamy krótkim opisem sytuacji na światowym rynku nawozów.

Azot. Co najdziwniejsze od wielu miesięcy najbardziej stabilne ceny obserwujemy w notowaniach mocznika (zarówno prylowanego , jak i granulowanego). Nawóz, którego ceny od lat wahały się najsilniej wśród wszystkich nawozów od kilkunastu miesięcy notuje jedynie nieznaczne zmiany. W telegraficznym skrócie można wskazać kilka podstawowych czynników, które mają to wpływ: 
 - wzrost zapotrzebowania na mocznik prylowany w przemyśle m.in. w produkcji formaldehydu i adblue,
 - Wzrost zapotrzebowania na mocznik w Indiach. Od kwietnia do września tego roku sprzedaż mocznika w Indiach wzrosła o 1,9 mln ton.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w nawozach saletrzanych, które w Europie są podstawą nawożenia azotowego.  W oczekiwaniu na wprowadzenie zmian na rynku europejskim rynek zdaje się być bardzo niepewny jaki będzie ich wpływ na kształtowanie się cen w najbliższej przyszłości. Jakie to zmiany? Niemcy wprowadzają od 1 stycznia zakaz używania mocznika bez otoczki blokującej ulatnianie się azotu do atmosfery. Regulacja ta może wesprzeć sprzedaż saletrzaku i saletry wapniowej, jeżeli koszty przygotowania mocznika otoczkowanego będą zbyt wysokie. A to zależy głownie od notowań mocznika na świecie. Inną, ważną regulacją na rynku saletrzanych w Europie jest realna możliwość wprowadzenia ceł antydumpingowych na roztwór saletrzano-mocznikowy sprowadzany z Rosji, Trynidadu & Tobago i USA. Ograniczenie dostępności tego nawozu niewątpliwie spowoduje wzrost cen.

 

Między innymi na te rozstrzygnięcia czekają również producenci saletry amonowej, zarówno ci pochodzący z Unii Europejskiej, jak ci z krajów nie objętych cłem antydumpingowym jak Gruzja czy Turcja. 


MAP - 12-52 Fosforan monoamonowy 


4.10.2019
Fosforan amonu o 12% zawartości N w formie amonowej i 52% zawartości P2O5.
96% P2O5 rozpuszczalne w wodzie i przyswajalne dzięki czemu nawóz ten działa szybko i skutecznie.
99,9% granulek ma rozmiar 1-5 milimetra 

MAP 12-52

 


Dzień Kapusty z Hazera Poland 


23.09.2019
W zeszłą niedzielę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Dniu Kapusty zorganizowanym przez Hazera Poland Sp. z o.o.. Gospodarzem imprezy była firma Agrosad Sp. z o.o., na polach której uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z kolekcją odmian kapusty hodowli Hazera

Kapusta Hazera


DosCan 27%N - nasz flagowy produkt zapakowany w worki 25kg


13.09.2019
Flagowy produkt z najnowszej dostawy dostępny jest od teraz w workach 500kg oraz 25kg

Doscan 27N na palecie


Wystartowała pierwsza w Polsce aplikacja zakupowa nawozów rolniczych


9.09.2019
Pierwsza w Polsce aplikacja umożliwiająca zakup nawozów z wykorzystaniem telefonu komórkowego już dziala !!!

tak wygląda aplikacja web do zakupu nawozów