Mocznik N46 Granulowany

Uniwersalany, granulowanym nawóz azotowy o najwyższej zawartości azotu (46%N) spośród wszystkich nawozów azotowych.

Kup Mocznik N46 Granulowany »
Mocznik N46 Granulowany

Mocznik granulowany N46 – zadbaj o stały

i równomierny dostęp do azotu

Zawarty w moczniku azot występuje w formie amidowej o długotrwałym działaniu. Podczas procesu hydrolizy w glebie przekształca się w formę amonową, a następnie w wyniku nitryfikacji w formę azotanową. Procesy te zapewniają roślinom przez cały okres wegetacyjny stały i równomierny dostęp do najważniejszego składnika pokarmowego, jakim jest azot.

Przeznaczenie mocznika granulowanego

Mocznik może być stosowany na wszystkie rodzaje gleb, z wyjątkiem bardzo kwaśnych, zasadowych lub świeżo zwapnowanych (daje mniejsze efekty). Nawóz można stosować pod wszystkie rośliny uprawne przedsiewnie, jak i pogłównie. Dzięki bardzo dobrej rozpuszczalności jest łatwo przyswajalny przez rośliny. Doskonała granulacja pozwala na równomierny i precyzyjny wysiew na ścieżkach technologicznych o szerokości do 36 m.

Zawartość składników pokarmowych:

– Azot całkowity (N) 46%,

– w tym 100% w formie amidowej (NH2)

– Granulacja:2 – 4 mm – min. 95%

Opakowanie:

– Worek A 25

– Worek typu big bag A 500 kg

– Luz

Mocznik granulowany N46 – wysoce skuteczny nawóz azotowy dla Twoich roślin

Azot to pierwiastek stanowiący główne pożywienie roślin. Ma on więc istotne znaczenie w procesie wegetacyjnym. Nawet niewielki niedobór może negatywnie wpłynąć na plon. Objawia się on m.in. poprzez żółknące i zamierające liście. W celu szybkiego usunięcia powstałego deficytu warto sięgnąć po mocznik granulowany N46. To wysoce skuteczny nawóz azotowy zawierający aż 46% azotu. Jest to najwyższe stężenie dostępne na rynku. Co więcej, występuje on w formie amidowej. W glebie – poprzez hydrolizę enzymatyczną – przekształca się ona w dostępniejszą dla roślin formę amonową, a następnie azotanową. Dzięki temu można zaobserwować jeszcze lepsze przyswajanie tego pierwiastka przez rośliny i to przez cały okres wegetacyjny.

Mocznik granulowany – wielowymiarowe korzyści dla upraw rolnych

Nawożenie mocznikiem granulowanym powoduje równomierne udostępnianie azotu roślinom przez cały okres wegetacji. Niesie to za sobą szereg korzyści dla upraw rolnych, w tym:

– harmonijny wzrost i rozwój roślin oraz ich dobre ukorzenienie,

– zwiększenie odporności roślin,

– wspomaganie pobierania fosforu i ograniczenie nadmiernego pobierania potasu,

– małe straty azotu,

– brak nadmiernego gromadzenia szkodliwych azotanów zarówno w roślinie, jak i w wodzie gruntowej.

Wszystko to pozwala uzyskać wysoki plon o dobrej wartości biologicznej. Zapoznaj się z naszą ofertą i już dziś wpłyń na wydajność oraz jakość swoich upraw.

Bezpieczne i efektywne nawożenie mocznikiem granulowanym – poznaj naszą ofertę

Udostępniany przez nas mocznik granulowany charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Dzięki temu doskonale uzupełnia zapotrzebowanie roślin na azot, co przekłada się na zwiększenie skuteczności nawożenia. Granulat pokryty został środkami antyzbrylającymi. Gwarantuje to jego sypkość, pozwalając na precyzyjny i szeroki rozsiew. Produkt spełnia także wszystkie wymagane kryteria bezpieczeństwa, zapewniając bezpieczną ilość szkodliwych azotanów w paszach oraz warzywach i owocach. Kupując u nas, możesz być więc pewien, że zaplanujesz bezpieczne i efektywne nawożenie mocznikiem.

Najważniejsze zasady stosowania mocznika N46 w produkcji roślinnej

Skuteczność nawożenia zależy w dużej mierze od przestrzegania podstawowych zasad stosowania poszczególnych środków. Dlatego też przed aplikacją warto się z nimi zaznajomić. Mocznik granulowany powszechnie dostarczany jest roślinom od marca do sierpnia, przy czym indywidualne dawki zależą od przeprowadzonej analizy gleby, a także wymagań konkretnych roślin czy też ich fazy wzrostu. Należy w szczególności wystrzegać się nadmiernego stosowania dostępnego tutaj środka, aby nie dopuścić do przedawkowania azotu. Z tego samego powodu nie zaleca się łączenia mocznika z innymi nawozami azotowymi. Nadmierna dawka pierwiastka może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego, powodując spadek plonu.

W przygotowanej przez nas ofercie wyodrębniliśmy wysoce skuteczne preparaty mocznika granulowanego. Niemniej, aby nie utracić właściwości środka, zadbaj o jego właściwe przechowywanie. Kluczowe jest przede wszystkim składowanie w suchych i czystych miejscach oraz zaizolowanie podłoża, aby nawóz nie dostał wilgoci od spodu.