Nawozy krystaliczne rozpuszczalne

Nawozy dolistne

Nawozy do fertygacji

Nawozy rozpuszczalne jako zrównoważone i kompleksowe odżywienie roślin

W stworzonej przez nas kategorii prezentujemy Ci nawozy rozpuszczalne, które zyskują coraz szersze grono zwolenników. Wszystko to jest zasługą ich łatwego stosowania, które w połączeniu z możliwością kompleksowego odżywienia roślin tworzy wysoko skuteczny nawóz. Dostępne tu preparaty są w pełni rozpuszczalne, a co więcej, zawierają wysoką koncentrację składników odżywczych. W zależności od wybranego wariantu możesz je aplikować poprzez fertygację lub w formie oprysku dolistnego. To daje jeszcze większą skuteczność oraz wysoką wydajność. Sprawia również, że efekt zabiegu jest niemal natychmiastowy. Płynna forma nawozu szybko dociera bowiem do roślin, stymulując ich wzrost i prawidłowy rozwój.

Starannie wyselekcjonowane nawozy rozpuszczalne dla Twoich upraw

Wiemy, jak duży wpływ na efekt nawożenia ma jakość nawozów. To właśnie dlatego nasz asortyment poddajemy starannej selekcji, aby móc dostarczyć Ci wyłącznie sprawdzone rozwiązania o wysokiej skuteczności. Nawozy rozpuszczalne, które dla Ciebie udostępniamy, bazują na surowcach o najwyższym stopniu czystości. Ponadto zawierają odpowiednio zbilansowane makro i mikroskładniki, aby móc odpowiednio zatroszczyć się o rośliny, dostarczając im kluczowych dla nich składników pokarmowych.

Niemniej pamiętaj o tym, że stosowanie nawozów rozpuszczalnych nie powinno być podstawą Twoich działań. Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie wtedy, kiedy nawożenie doglebowe jest z jakiegoś powodu niemożliwe bądź utrudnione. Do takiej sytuacji dojść może np. w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nawozy dolistne jako efektywny sposób odżywiania roślin

Nawozy dolistne stanowią doskonałe uzupełnienie nawożenia doglebowego. Dostępny tu asortyment występuje w formie krystalicznej. Oznacza to, że przyjmuje postać kryształów bądź granulek przeznaczonych do sporządzania oprysków. Wystarczy jedynie wymieszać je z wodą i poczekać, aż się rozpuszczą. Jest to bardzo efektywny sposób odżywiania roślin. Nawozy dolistne, zgodnie ze swoją nazwą, dostarczają bowiem niezbędne makroelementy i mikroelementy przez liście. Dzięki temu substancje odżywcze doskonale się wchłaniają i zasilają roślinę. Niektóre preparaty można także łączyć ze środkami ochrony roślin. Tym samym za pomocą jednego zabiegu kompleksowo zadbasz o uprawę.

Jak wybierać nawozy dolistne?

Nawozy dolistne przybierają różnorodne składy i proporcje. Warto więc bliżej przyjrzeć się koncentracji składników odżywczych. Pozwoli Ci to dopasować wariant nawozu do danego gatunku rośliny i jej wymagań. Niemniej pamiętaj, że po nawozy dolistne należy sięgać wyłącznie w przypadku konkretnych wskazań, np. wtedy, kiedy zmniejsza się efektywność nawożenia doglebowego. Doskonale sprawdzają się one np. podczas okresu wegetacji, kiedy należy uzupełnić niedobory, a dostęp do korzenia może być utrudniony.

Jak aplikować nawozy dolistne?

Niewłaściwa aplikacja nawozu dolistnego może przynieść fatalne skutki dla roślin, np. w postaci poparzenia liści. Warto więc trzymać się podstawowych zasad, w tym:

– odpowiednio dobrać dawkę nawozu;

– dostarczać go do roślin w odpowiednich warunkach. Ważna jest m.in. wilgotność, brak nasłonecznienia czy też odpowiednia temperatura powietrza;

– zorientować się, jakie preparaty można łączyć ze sobą;

– aplikować nawóz w postaci drobnych kropli.

Nawozy do fertygacji – metoda, która pozwala zatroszczyć się o harmonijny rozwój upraw

Nawozy można dostarczać roślinom nie tylko w sposób doglebowy lub dolistny. Jedną z metod jest także fertygacja. W jej przypadku preparat stosowany jest wraz z nawadnianiem. Wbrew pozorom do zalet tego rozwiązania należy nie tylko pełna mechanizacja i automatyzacja procesu. W ten sposób można zatroszczyć się również o równomierne rozprowadzenie substancji odżywczych, co poprawia żyzność gleby i zapewnia harmonijny rozwój upraw. Obserwuje się także mniejsze straty nawozu, który jest w pełni przyswajalny przez rośliny. To z kolei pozwala uniknąć negatywnego wpływu nawozu na środowisko. Nawozy do fertygacji doceniane są zwłaszcza w drugiej połowie okresu wegetacyjnego. Wówczas rośliny są duże i znajdują się blisko siebie. Taki stan utrudnia zastosowanie innych form nawożenia. Nawozy rozpuszczalne ograniczają również wymywanie pierwiastków z gleby.