Nawozy azotowe

Zwiększ wydajność swoich upraw, stosując nawozy azotowe

Nawozy azotowe to niezbędne środki w każdej produkcji roślinnej. Ich stosowanie zaleca się nie bez przyczyny. Zawarty w nich azot stanowi bowiem składnik budulcowy roślin. Pierwiastek ten uważany jest więc za podstawę w ich żywieniu, niezależnie od gatunku, typu uprawy czy też rodzaju gleby. Bierze on udział w ogromnej liczbie procesów fizjologicznych, mając pozytywny wpływ zarówno na część podziemną, jak i nadziemną rośliny. Celem stosowania nawozów azotowych jest zatem przyspieszenie ich wzrostu i rozwoju, co pozwala uzyskać wysokie i dobre jakościowo plony. Zwiększ więc wydajność swoich upraw, stosując nawozy azotowe z naszej oferty.

Wyższe plony i lepsza jakość dzięki nawozom azotowym – dlaczego warto je stosować?

Nie bez powodu nawozy azotowe stały się jednymi z najważniejszych środków wspomagających plonowanie. Rośliny mają duże zapotrzebowanie względem azotu. Pierwiastek ten stanowi zatem najważniejszy makroelement determinujący przyrost zielonej masy w roślinie. Stosując nawozy azotowe, możesz skutecznie zwiększyć efektywność swoich upraw. Odpowiednia podaż przyczynia się m.in. do wydłużenia okresu wegetacyjnego roślin, co jeśli nie jest wdrożone zbyt późno, jest bardzo korzystne dla plonu. Obserwuje się także lepszą przyswajalność innych składników pokarmowych.

Dzięki temu Twoje rośliny będą zdrowsze i bardziej odporne na choroby. Pozytywnie wpłynie to więc na całą produkcję.

Najtańsze nawozy azotowe tylko w naszej ofercie – oszczędzaj na kosztach nawożenia

Brak odpowiedniej ilości azotu prowadzi do niedoborów, które z kolei mogą negatywnie wpłynąć na kondycję roślin i jakość plonów. Twoje obawy powinny wzbudzić w szczególności takie objawy jak wyblakłe części zielone, pojawienie się chlorozy na starszych liściach czy też karłowacenie roślin. Stają się one niskie i słabo rozkrzewione, wyglądając na osłabione. Pojawia się też większa presja ze strony chwastów. To właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednie nawożenie. Środki służące do tego celu znajdziesz właśnie w tej kategorii. W naszej ofercie udostępniamy najtańsze nawozy azotowe na rynku. To pozwoli Ci odpowiednio zatroszczyć się o rośliny, jednocześnie oszczędzając na kosztach nawożenia.

Nawozy azotowe dla różnorodnych upraw – wybierz uniwersalne rozwiązania z naszej oferty

Nawozy azotowe mogą przybierać różnorodne formy. Każda z nich jest inaczej przyswajana przez rośliny. Niektóre środki są przez nie chętnie pobierane i szybciej się wymywają. Inne z kolei charakteryzują się wolniejszym pobieraniem, pozostając w glebie na dłużej. W naszej ofercie znajdziesz uniwersalne nawozy azotowe. Mogą być one stosowane na wszystkich rodzajach gleb i pod wszystkie rośliny uprawne. Poszczególne produkty różnią się pod względem zawartości składników pokarmowych. Tak zróżnicowana oferta pozwoli Ci dostosować nawożenie do swoich potrzeb, uwzględniając rodzaj uprawianych roślin oraz stan gleby.