Saletra amonowa

Uniwersalny, granulowany nawóz azotowy.

Kup Saletrę amonową »
Saletra amonowa

Uniwersalny nawóz azotowy – saletra amonowa

Azot – zaraz obok fosforu i potasu – jest jednym z najważniejszych składników odżywczych dla roślin. Jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, niezależnie od gatunku. Zależy Ci na uzyskaniu obfitych i zdrowych plonów? Zadbaj o maksymalne zaopatrzenie roślin w ten pierwiastek, stosując prezentowaną przez nas saletrę amonową. To najbardziej uniwersalny nawóz azotowy, którym można bezpiecznie nawozić zarówno profesjonalne gospodarstwa rolne, jak i domowe uprawy.

Należy pamiętać o tym, że dostarczając roślinom azot, musisz przestrzegać obowiązujących w tym obszarze przepisów prawa. Plan nawożenia azotem jest ściśle kontrolowany przez urzędników. Jeżeli poszukujesz bezpiecznych i skutecznych nawozów azotowych, skorzystaj z saletry amonowej, którą prezentujemy w ofercie.

Czym jest saletra amonowa?

Dostępna w naszej ofercie rozpuszczalna w wodzie saletra amonowa, czyli azotan amonu to najbardziej uniwersalny nawóz azotowy dostępny na rynku. W jej składzie azot występuje w dwóch formach:

  • formie amonowej (17% azotu amonowego NH4),
  • formie azotanowej (17% azotu azotanowego NO3).

Taki skład zapewnia optymalną skuteczność nawożenia. Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny. Otóż azot w formie azotanowej zapewnia natychmiastowe dostarczenie azotu do roślin. Natomiast forma amonowa ma znakomite właściwości higroskopijne, dzięki czemu przenika do gleby i uwalnia się w dłuższym okresie po wysiewie. Tym samym rośliny są nawożone równomiernie przez dłuższy czas.

Saletra amonowa – nawóz azotowy o szerokim zastosowaniu

Saletra amonowa 34%N jest rozpuszczalna w wodzie. Nadaje się do każdego rodzaju gleby. Nawóz ten można stosować pod wszystkie rośliny uprawne przedsiewnie, jak i pogłównie. Dzięki bardzo dobrej rozpuszczalności jest łatwo przyswajalny przez rośliny. Doskonała granulacja pozwala na precyzyjny i równomierny wysiew, niezależnie od warunków glebowych i technologii upraw.

Musisz jednak pamiętać o tym, że chcąc zapewnić optymalną skuteczność na glebach alkalicznych i świeżo wapnowanych, saletrę amonową zaleca się wymieszać z glebą.

Saletra amonowa – dostarczaj azot szybko i stopniowo

Saletra amonowa to doskonały wybór dla osób, które chcą dostarczyć azot do swoich upraw szybko, ale także stopniowo. Zawartość szybko działającej formy azotu wiosną przyspiesza regenerację roślin po zimowym osłabieniu, a w okresie wegetacji stosowana przed fazami największego zapotrzebowania roślin powoduje ich prawidłowy wzrost. Co najważniejsze, pierwiastek ten nie jest gromadzony w roślinach, przez co proces jest nie tylko efektywny, ale i bezpieczny. Sięgnij po saletrę amonową i przekonaj się, jak szybko poprawi się kondycja Twoich roślin.

Saletra amonowa – skuteczny sposób na poprawę jakości i wielkości roślin

Stosowanie saletry amonowej to skuteczny sposób na poprawę jakości i wielkości roślin. Nawożenie powoduje m.in.:

  • wydłużenie okresu wegetacji, przez co dłuższe jest pobieranie składników pokarmowych,
  • wzrost masy nadziemnej (sprzyja budowie tkanek),
  • regulację procesów fizjologicznych (bierze udział w przemianie materii),
  • szybszą regenerację po zimie (zastosowane wiosną),
  • optymalne rezultaty na glebach o różnym pH,
  • zwiększenie odporności na choroby i negatywne czynniki środowiskowe.

Saletra amonowa jest dostępna dla Ciebie na naszej platformie. Inwestując w nią, zyskasz nawóz wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Pozwoli Ci to zatroszczyć się nie tylko o prawidłowy wzrost i rozwój Twoich upraw, ale również stan Twojego portfela.

Dostosuj nawożenie do swoich upraw

W przypadku nawozów azotowych powinno się wystrzegać przedawkowania tego pierwiastka. Taki stan negatywnie wpływa nie tylko na plon, ale też na środowisko. To właśnie dlatego nawożenie powinno zostać zrealizowane w sposób zrównoważony. Dawkowanie dobierz zależnie od rodzaju rośliny oraz składu gleby. To właśnie z tego względu cały proces powinien zostać poprzedzony jej analizą. Na naszej platformie uwzględniamy zapotrzebowanie zarówno dużych, jak i mniejszych gospodarstw. W związku z tym produkt udostępniamy dla Ciebie w mniejszych i większych ilościach.