Sól Potasowa 60%

Potas to ważny składnik pokarmowy roślin. Dzięki niemu rośliny dobrze się rozwijają, co wpływa na wysokość plonów. Pierwiastek ten odpowiada za procesy życiowe rośliny i sprawia, że jest ona właściwie nawodniona i dobrze odżywiona, a to decyduje o jej jakości i wartości rynkowej. Nic więc dziwnego, że nawozy potasowe są tak popularne. Czym charakteryzuje się sól potasowa i gdzie jest wykorzystywana?

Kup Sól Potasową 60% »
Sól Potasowa 60%

Sól potasowa 60% – duża skuteczność,

szerokie spektrum zastosowań

Sól potasowa, określana też jako sylwinit, to skoncentrowany nawóz mineralny o bardzo dobrej rozpuszczalności w wodzie. Zawiera 60-procentowe stężenie tlenku potasu (K2O). Ma postać granulatu lub pyłu o zabarwieniu białym bądź czerwonym. Znakomicie sprawdza się w wysiewie mechanicznym.

Właściwości soli potasowej

Sól potasowa jest cenionym środkiem nawożącym ze względu na swoje liczne zalety. Potas, jako podstawowy składnik pokarmowy roślin, jest niezbędny do ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Nawożenie solą potasową sprawia, że rośliny są zdrowe i łatwo się regenerują, co jest ważne w przypadku gatunków ozimych. Wzrasta także ich odporność na choroby i szkodniki. Potas usprawnia gospodarkę wodną roślin, dzięki czemu są też odporne na działanie suszy glebowej. Ponadto nawóz potasowy sprawia, że rośliny lepiej przyswajają inny ważny składnik pokarmowy, czyli azot. Zwiększa to intensywność procesu fotosyntezy, która jest podstawą plonowania. Dzięki temu uzyskujemy wyższe i dobre jakościowo zbiory. Takie rośliny są też zdrowsze dla człowieka, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób cierpi na niedobory składników mineralnych, w tym właśnie potasu.

Zastosowanie soli potasowej jako nawozu

Największym atutem soli potasowej jest jej uniwersalny charakter. Można ją stosować w niemal wszystkich rodzajach upraw i w każdych warunkach glebowych. Sprawdza się znakomicie zwłaszcza na glebach torfiastych, a także lekkich piaskowych. Nawóz potasowy wykorzystywany jest głównie w nawożeniu przedsiewnym, ale można go stosować także przy nawożeniu podtrzymującym. Jakie uprawy nawożone są solą potasową?

– zboża – zarówno jare, jak i ozime

– rzepak ozimy

– ziemniaki – wczesne i późne odmiany

– kukurydza – na ziarno i na silos

– buraki cukrowe

– strączkowe – na ziarno

Wyłącznie gatunki wyjątkowo wrażliwe na chlor w nawozie, czyli np. chmiel, tytoń, jagodowe i wybrane warzywa, nie mogą być nawożone solą potasową. Poza tymi wyjątkami nawóz potasowy jest rozwiązaniem uniwersalnym i chętnie stosowanym w rolnictwie.

Sól potasowa 60% – najbardziej znana i przystępna forma uzupełniania niedoborów potasu

Sól potasowa o 60% stężeniu stanowi najbardziej znaną i przystępną formę uzupełniania niedoborów potasu. Jest to głównie zasługą jej dużej skuteczności oraz szerokiego spektrum zastosowań. W naszej ofercie znajdziesz wysoko skoncentrowane nawozy o wyrównanej granulacji. Dzięki temu składniki odżywcze są łatwo przyswajalne, a ich podaż następuje równomiernie i długotrwale – jeszcze bardziej zwiększa to skuteczność nawożenia.

W jaki sposób dostarczać sól potasową do roślin?

Sól potasowa 60 może być stosowana do nawożenia przedsiewnego i podtrzymującego. Jej dawka zależna jest od zasobności gleby oraz zapotrzebowania danego gatunku roślin. Dlatego też przed procesem odżywiania warto wykonać analizę gleby. To pozwoli Ci ocenić jej zapotrzebowanie na mikro- oraz makroelementy i jeszcze skuteczniej zaplanować nawożenie.

Sól potasową 60% najlepiej dostarczyć przedsiewnie, mieszając ją z glebą na głębokości 10-20 cm, minimum 2-3 tygodnie przed wysiewem roślin. Wyjątek stanowią plantacje ozime, które mogą być odżywiane pogłównie przed ruszeniem wiosennej wegetacji. Nawożenie warzyw i owoców zaleca się natomiast jesienią albo bardzo wczesną wiosną. Wszystko ze względu na to, że obecne w produkcie chlorki mogą negatywnie oddziaływać na ich walory smakowe i zapachowe.

Wysokiej jakości sól potasowa 60 gwarancją skutecznego i bezpiecznego nawożenia

Korzystając ze środków przeznaczonych do produkcji rolnej, należy przestrzegać zasad dotyczących bezpieczeństwa. To właśnie dlatego warto stawiać wyłącznie na nawozy wysokiej jakości, które są pewnym i skutecznym źródłem odżywiania roślin. Bazując na naszym doświadczeniu, starannie selekcjonujemy asortyment. Dzięki temu w naszej ofercie znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości sól potasową 60, która odpowiada najwyższym światowym standardom. U nas zakupisz nawóz odznaczający się doskonałymi parametrami i właściwościami. To przekłada się na możliwość równomiernego wysiewu oraz jego wysoką rozpuszczalność i przyswajalność dla roślin. W ten sposób zaplanujesz optymalne nawożenie, unikając zarówno niedoborów, jak i nadmiaru potasu. Przełoży się to na zdrowy i bujny wzrost Twoich upraw.

Sól potasowa 60 w korzystnej cenie – najlepsza oferta na rynku

Ceny nawozów to dość duże obciążenie dla budżetu. Warto więc szukać najkorzystniejszych ofert. Specjalnie dla Ciebie staramy się udostępniać nawozy w bardzo atrakcyjnych cenach. Zaloguj się na naszej platformie zakupowej i zamów sól potasową 60% z dostawą na swoje gospodarstwo. Całkowity koszt zakupu wraz z kosztami transportu poznasz jeszcze przed rozpoczęciem transakcji. Pozwoli Ci to oszczędzić i tym samym zadbać o stan swojego portfela.