MAP Solub 12%N-61%P2O5 to wzrost produktywności, większy zysk oraz szybka przyswajalność roślin !!!

MAP Solub to w pełni rozpuszczalny w wodzie fosforan monoamonowy , sformułowany w postaci niezbrylającego się , krystalicznego proszku . Można go stosować do fertygacji wszystkich upraw przy zastosowaniu linii kroplujących oraz dysz zraszających w uprawie warzyw, owoców i kwiatów , dla wszystkich rodzajów podłoża, zarówno w uprawach pod osłonami jak i w polu .

MAP Soluble jest szczególnie rekomendowany do stosowania we wczesnych fazach rozwojowych roślin, kiedy dostępność fosforu jest niezbędna dla rozwoju korzeni ,i kiedy wymagana jest obecność zarówno fosforu jak i azotu. Zdolność MAP SOLUBLE do obniżania odczynu zwiększa dostępność fosforu i wielu mikroelementów.

MAP SOLUB zawiera azot w formie amonowej NH4 i fosfor ( w postaci P2O5) , które  są natychmiast dostępne  i bardzo szybko pobierane i transportowane przez rośliny. MAP SOLUB może być wykorzystywany w jakiejkolwiek uprawie , jako jedyne źródło fosforu dla roślin , przez cały okres ich rozwoju. Przyswajalne w 100 % składniki pokarmowe zapewniają wyjątkową dostępność fosforu i azotu dla roślin. Nawóz jest wolny od chlorków i sodu, ma odczyn lekko kwaśny. Wykazuje efekt buforowy , co ułatwia stabilizację pH roztworu mniej wecej na poziomie 4,5. Zdolności zakwaszające nawozu, na glebach o odczynie alkalicznym, poprawiają dostępność P i mikroelementów.

Produkt jest formułowany w postaci białego, krystalicznego proszku , całkowicie rozpuszczalnego w wodzie , bez jakichkolwiek zanieczyszczeń i pozostałości. Zdolność szybkiego rozpuszczania w wodzie do czystego roztworu zabezpiecza przed zatykaniem systemów kroplujących. Nawóz nie jest higroskopijny i nie zbryla się. Jest przyjazny środowisku- bez istotnej zawartości metali ciężkich.

Map Solub jest bardzo kompatybilny  podczas łącznego stosowania ze środkami ochrony roślin i wszystkimi nawozami rozpuszczalnymi, poza nawozami wapniowymi oraz silnie skoncentrowanymi nawozami magnezowymi. Zawsze przed połączeniem MAP SOLUB z innymi nawozami zalecane jest wykonanie testu kompatybilności.

Dostępne są opakowania 25 kg i w 500 kg BB . W przypadku zainteresowania naszym produktem prosimy o kontakt sprzedaz@eagro.pl