Nitrophoska® solub 12-8-31 +2,0 (MgO) +mikro
Krystaliczny, rozpuszczalny w wodzie nawóz NPK, za...
Krystaliczny, rozpuszczalny w wodzie nawóz NPK, za...
Krystaliczny, rozpuszczalny w wodzie nawóz NPK, za...
Krystaliczny, rozpuszczalny w wodzie nawóz NPK, za...
Krystaliczny, rozpuszczalny w wodzie nawóz NPK, za...
Rozpuszczalny w wodzie fosforan mocznika. Nawóz te...
W pełni rozpuszczalny w wodzie fosforan monoamonow...
Krystaliczny, rozpuszczalny w wodzie nawóz NPK, za...
Krystaliczny, rozpuszczalny w wodzie nawóz NPK, za...
Krystaliczny, rozpuszczalny w wodzie nawóz NPK, za...
W stworzonej przez nas kategorii prezentujemy Ci nawozy rozpuszczalne, które zyskują coraz szersze grono zwolenników. Wszystko to jest zasługą ich łatwego stosowania, które w połączeniu z możliwością kompleksowego odżywienia roślin tworzy wysoko skuteczny nawóz. Dostępne tu preparaty są w pełni rozpuszczalne, a co więcej, zawierają wysoką koncentrację składników odżywczych. W zależności od wybranego wariantu możesz je aplikować poprzez fertygację lub w formie oprysku dolistnego. To daje jeszcze większą skuteczność oraz wysoką wydajność. Sprawia również, że efekt zabiegu jest niemal natychmiastowy. Płynna forma nawozu szybko dociera bowiem do roślin, stymulując ich wzrost i prawidłowy rozwój.
Wiemy, jak duży wpływ na efekt nawożenia ma jakość nawozów. To właśnie dlatego nasz asortyment poddajemy starannej selekcji, aby móc dostarczyć Ci wyłącznie sprawdzone rozwiązania o wysokiej skuteczności. Nawozy rozpuszczalne, które dla Ciebie udostępniamy, bazują na surowcach o najwyższym stopniu czystości. Ponadto zawierają odpowiednio zbilansowane makro i mikroskładniki, aby móc odpowiednio zatroszczyć się o rośliny, dostarczając im kluczowych dla nich składników pokarmowych.
Niemniej pamiętaj o tym, że stosowanie nawozów rozpuszczalnych nie powinno być podstawą Twoich działań. Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie wtedy, kiedy nawożenie doglebowe jest z jakiegoś powodu niemożliwe bądź utrudnione. Do takiej sytuacji dojść może np. w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Nawozy dolistne stanowią doskonałe uzupełnienie nawożenia doglebowego. Dostępny tu asortyment występuje w formie krystalicznej. Oznacza to, że przyjmuje postać kryształów bądź granulek przeznaczonych do sporządzania oprysków. Wystarczy jedynie wymieszać je z wodą i poczekać, aż się rozpuszczą. Jest to bardzo efektywny sposób odżywiania roślin. Nawozy dolistne, zgodnie ze swoją nazwą, dostarczają bowiem niezbędne makroelementy i mikroelementy przez liście. Dzięki temu substancje odżywcze doskonale się wchłaniają i zasilają roślinę. Niektóre preparaty można także łączyć ze środkami ochrony roślin. Tym samym za pomocą jednego zabiegu kompleksowo zadbasz o uprawę.
Nawozy dolistne przybierają różnorodne składy i proporcje. Warto więc bliżej przyjrzeć się koncentracji składników odżywczych. Pozwoli Ci to dopasować wariant nawozu do danego gatunku rośliny i jej wymagań. Niemniej pamiętaj, że po nawozy dolistne należy sięgać wyłącznie w przypadku konkretnych wskazań, np. wtedy, kiedy zmniejsza się efektywność nawożenia doglebowego. Doskonale sprawdzają się one np. podczas okresu wegetacji, kiedy należy uzupełnić niedobory, a dostęp do korzenia może być utrudniony.
Niewłaściwa aplikacja nawozu dolistnego może przynieść fatalne skutki dla roślin, np. w postaci poparzenia liści. Warto więc trzymać się podstawowych zasad, w tym:
– odpowiednio dobrać dawkę nawozu;
– dostarczać go do roślin w odpowiednich warunkach. Ważna jest m.in. wilgotność, brak nasłonecznienia czy też odpowiednia temperatura powietrza;
– zorientować się, jakie preparaty można łączyć ze sobą;
– aplikować nawóz w postaci drobnych kropli.
Nawozy można dostarczać roślinom nie tylko w sposób doglebowy lub dolistny. Jedną z metod jest także fertygacja. W jej przypadku preparat stosowany jest wraz z nawadnianiem. Wbrew pozorom do zalet tego rozwiązania należy nie tylko pełna mechanizacja i automatyzacja procesu. W ten sposób można zatroszczyć się również o równomierne rozprowadzenie substancji odżywczych, co poprawia żyzność gleby i zapewnia harmonijny rozwój upraw. Obserwuje się także mniejsze straty nawozu, który jest w pełni przyswajalny przez rośliny. To z kolei pozwala uniknąć negatywnego wpływu nawozu na środowisko. Nawozy do fertygacji doceniane są zwłaszcza w drugiej połowie okresu wegetacyjnego. Wówczas rośliny są duże i znajdują się blisko siebie. Taki stan utrudnia zastosowanie innych form nawożenia. Nawozy rozpuszczalne ograniczają również wymywanie pierwiastków z gleby.